Dzięki temu możliwe jest dopasowanie aparatu najlepiej odpowiadającego potrzebom pacjenta

Większość osób niedosłyszących może poprawić słyszenie dzięki noszeniu aparatów słuchowych.

Najczęściej spotykane typy i rodzaje obudów (kształtów) aparatów słuchowych:

Aparat CIC jest prawie niewidoczny w uchu. Wszystkie części znajdują się w małej obudowie, która wpasowuje się głęboko w przewód słuchowy. Aparaty CIC są dopasowywane dla każdego ucha oddzielnie, jednak są przeznaczone dla osób, których przewód słuchowy jest wystarczająco duży by umieścić w nim aparat. Ponieważ aparaty te są wyposażone w bardzo małe baterie, ich obsługa wymaga pewnej zręczności. Aparaty całkowicie wewnątrzkanałowe nie są odpowiednim rozwiązaniem dla osób ze znacznym ubytkiem słuchu.

Aparaty ITC są również umieszczane w kanale usznym. Ich baterie są trochę większe. Ten typ aparatów jest przeznaczony dla łagodnych i średnich ubytków słuchu.

Dzięki większemu rozmiarowi mogą one pomieścić większe wzmacniacze oraz być wyposażone w np. cewkę telefoniczną. Dla wielu osób są one łatwiejsze w obsłudze.

Dźwięk dostaje się do kanału usznego przez rurkę i indywidualnie dopasowaną wkładkę. Ponieważ są one najbardziej odporne na urazy mechaniczne, zaleca się je w przypadku dzieci.

Aparaty zauszne zapewniają silniejsze wzmocnienie dźwięku (niż mniejsze aparaty) dzięki mocniejszemu wzmacniaczowi i większej baterii. Są one dostępne w kilku kolorach, aby można je było dopasować do karnacji skóry i koloru włosów, jak również w jasnych, wesołych kolorach dla dzieci.

Umów się na badanie

Dzięki umowie z NFZ, nabywane u nas aparaty
i pomoce słuchowe są refundowane.
Pomagamy także w zdobyciu dofinansowania
pacjentom w trudnej sytuacji.

Kobieta z aparatem słuchowym za uchem